Cezanne Üzerine Mektuplar

Cezanne'in ölümünden sonra, anısına 'Galerie d'Automne'da düzenlenen sergiyi gezen Rilke, resimlerden çok etkilenir. Serginin üzerinde bıraktığı izlenimleri karısına bir dizi mektupla iletir.

Responsive image
YAZAR
Rainer Maria Rilke
DOSYA BOYUTU
9,71 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786058303157

Cezanne Üzerine Mektuplar harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Rainer Maria Rilke. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Rainer Maria Rilke'den Cezanne Üzerine Mektuplar kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


"...Bu yüzden, Cézanne hakkında yazma girişimim konusunda (ki şu sıralar benim için elbette çok cazip yanı var bunun) dikkatli olmam gerek. Resimleri (bunu nihayet anlamam gerek), bu denli özel bir bakış açısından görüp kavrayan kişi değildir resimler üzerine yazma yetkisi olan; kim ki, resimlerde gerçeklerden daha fazla ve daha farklı şeyler deneyimlemeden, onları mevcudiyetleri içinde serinkanlılıkla onaylamasını bilirse kuşkusuz onlara hak ettikleri şekilde yaklaşmayı en çok o başarır." “Rilke’nin şahsında, bütün o harikulade korkulardan veruhun bütün sırlarından en fazla etkilenmiş insanı,bu dünyanın en ince, en ruh dolu insanını sevdim.”-Paul Valéry- (Tanıtım Bülteninden) 


Cezanne Üzerine Mektuplar en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Cezanne Üzerine Mektuplar satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın!